Mlekovita Masło klarowane 1kg
Wystaw opinię o produkcie
MasŁo klarowane to ekskluzywny produkt, zawierający wyłącznie tłuszcz mleczny, o bursztynowej barwie, przyjemnym, maślanym aromacie oraz delikatnym smaku. Zastosowana nowoczesna technologia produkcji pozwala uzyskać wspaniałe walory smakowe oraz zachować obecne w surowcu witaminy rozpuszczalne w tłuszczach a, d, e. MasŁo klarowane z mlekovity ma szerokie zastosowanie w codziennej, domowej kuchni, używane głównie do smażenia i pieczenia. Stosuje się je m.In. Do: ryb, mięsa, jaj, warzyw, grzybów, naleśników, placków, pączków, racuchów, krokietów oraz innych potraw na bazie mąki i kaszy. Znakomite także do pieczenia ciast, robienia sosów i zasmażek. MasŁo klarowane z mlekovity to czysty tłuszcz mleczny o doskonałych właściwościach i wszechstronnych zastosowaniach kulinarnych, który wzbogaca potrawy smakiem i aromatem masła. Nie pali się w wysokich temperaturach, nie wsiąka w smażone potrawy i znakomicie je rumieni.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 512094
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Masło klarowane (topione), tzw. „płynne złoto” (znane także pod nazwą masło GHEE), to ekskluzywny produkt, zawierający wyłącznie tłuszcz mleczny, o bursztynowej barwie, przyjemnym, lekko orzechowym aromacie oraz delikatnym smaku. Dostarcza wyjątkowego smaku i aromatu wielu potrawom. Nie pali się w wysokich temperaturach. Nie wsiąka w smażone potrawy, przez co jest bardzo wydajny.
Stosowany do celów kulinarnych, m.in:
smażenia: ryb, delikatnych mięs, skorupiaków i warzyw;
podsmażania: pierogi lub kopytka zyskują nie tylko niezapomniany smak, ale także chrupiącą, złotą skórkę;
pieczenia: użyty jako składnik serników, ciast kruchych, ucieranych oraz drożdżowych sprawia, że są delikatne i puszyste. Idealny do pieczenia pączków i chrustu;
polewania: warzyw ugotowanych na parze.
Parametry produktu
| Rodzaj | Masło |
|---|---|
| Typ produktu | |
| Przeznaczenie | Do pieczenia;Do smażenia |
| Składniki | masło nie solone otrzymane ze śmietanki pasteryzowanej |
| Zawartość tłuszczu | 99,8 % |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 10 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,03 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia mleczarska mlekovita ulica i numer: ul.ludowa 122 kod pocztowy i miasto: 18-200 wysokie mazowieckie pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 48 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
| Stosowanie - propozycje podania | do smażenia, pieczenia, do mięs, zup, ryb, warzyw, ciast jajecznicy |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 898 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 90 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3693 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 370 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 0,1 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 65 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 99,8 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 6,5 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 10 g |
| Cukry | 0,1 g |
| Zawartość węglowodanów | 0,1 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: