Ryż długoziarnisty Knorr 5kg
Wystaw opinię o produkcie
Ryż długoziarniasty Knorr to wyjątkowy preparowany termicznie (parboiled) ryż pochodzenia włoskiego. Zastosowany podczas produkcji proces paraboilingu częściowo ratuje składniki odżywcze: przenosi wartościowe substancje, np. wit. z grupy B, zawarte pod łupiną, do wnętrza ziarenka. Dzięki temu pozostają one zachowane nawet po łuskaniu i polerowaniu ziarna. Ziarna nie kleją się nawet przy wielokrotnym ogrzewaniu. Ryż jest bardziej sypki, niż zwykły długoziarnisty. Polecany jako dodatek do zup, drugich dań, sałatek oraz deserów.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 387739
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Ryż długoziarniasty Knorr to wyjątkowy preparowany termicznie (parboiled) ryż pochodzenia włoskiego. Zastosowany podczas produkcji proces paraboilingu częściowo ratuje składniki odżywcze: przenosi wartościowe substancje, np. wit. z grupy B, zawarte pod łupiną, do wnętrza ziarenka. Dzięki temu pozostają one zachowane nawet po łuskaniu i polerowaniu ziarna. Ziarna nie kleją się nawet przy wielokrotnym ogrzewaniu. Ryż jest bardziej sypki, niż zwykły długoziarnisty. Polecany jako dodatek do zup, drugich dań, sałatek oraz deserów.
Parametry produktu
| Typ | Parboiled |
|---|---|
| Zawartość netto | 5 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Składniki | ryż 100% |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 5,02 kg |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: unilever polska sp. z o.o. ulica i numer: al. jerozolimskie 134 kod pocztowy i miasto: 02-305 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 150 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 790 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu. |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Wrzuć 150g ryżu do 1,2 l lekko osolonej, gotującej wody. Gotuj ryż pod przykryciem na małym ogniu 18-20 minut, następnie odcedź. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 350 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1500 kJ |
| Wielkość porcji | 60 g |
| Zawartość białek | 7 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,5 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,5 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 78 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: