La Chef Ryż Basmati 5kg
Wystaw opinię o produkcie
Ryż Basmati (znaczy pachnący) to specjalna odmiana białego ryżu uprawiana u podnóży Himalajów. Po jego ugotowaniu ziarna są dłuższe i cieńsze od pozostałych odmian. Ma on bardzo charakterystyczny orzechowy smak i zapach.
Ryż jest podstawowym składnikiem diety sportowców. Zwłaszcza zwolennicy treningów siłowych uwielbiają ten produkt żywnościowy. Stanowi on bazę do większości posiłków przez nich spożywanych.
Ryż Basmati zawiera węglowodany złożone, które są doskonałym źródłem energii.
Białko w nim występujące składa się z aminokwasów egzogennych, których ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć.
Niski indeks glikemiczny (IG=50) i obecność błonnika zapewniają uczucie sytości na dłużej, mogą go spożywać osoby mające problemy z układem pokarmowym i dbające o odpowiednie odżywianie.
Witaminy B1 i B2 zawarte w ryżu usprawniają pracę układu nerwowego.
Potas pomaga na problemy z ciśnieniem. Warto, aby osoby zmęczone, mające problemy z koncentracją i o obniżonej odporności włączyły ryż Basmati do swojej diety, ponieważ zawiera on spore ilości magnezu, cynku i żelaza.
To niezastąpiony składnik popularnych hinduskich potraw mięsnych, rybnych. Świetnie smakuje z owocami morza i warzywami. Ugotowany w mleczku kokosowym będzie doskonałą propozycją na deser.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 606010
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Ryż Basmati (znaczy pachnący) to specjalna odmiana białego ryżu uprawiana u podnóży Himalajów. Po jego ugotowaniu ziarna są dłuższe i cieńsze od pozostałych odmian. Ma on bardzo charakterystyczny orzechowy smak i zapach.
Ryż jest podstawowym składnikiem diety sportowców. Zwłaszcza zwolennicy treningów siłowych uwielbiają ten produkt żywnościowy. Stanowi on bazę do większości posiłków przez nich spożywanych.
Ryż Basmati zawiera węglowodany złożone, które są doskonałym źródłem energii.
Białko w nim występujące składa się z aminokwasów egzogennych, których ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć.
Niski indeks glikemiczny (IG=50) i obecność błonnika zapewniają uczucie sytości na dłużej, mogą go spożywać osoby mające problemy z układem pokarmowym i dbające o odpowiednie odżywianie.
Witaminy B1 i B2 zawarte w ryżu usprawniają pracę układu nerwowego.
Potas pomaga na problemy z ciśnieniem. Warto, aby osoby zmęczone, mające problemy z koncentracją i o obniżonej odporności włączyły ryż Basmati do swojej diety, ponieważ zawiera on spore ilości magnezu, cynku i żelaza.
To niezastąpiony składnik popularnych hinduskich potraw mięsnych, rybnych. Świetnie smakuje z owocami morza i warzywami. Ugotowany w mleczku kokosowym będzie doskonałą propozycją na deser.
Parametry produktu
| Rodzaj | Nieporcjowany |
|---|---|
| Typ | Basmati |
| Zawartość netto | 5 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Pakistan |
| Składniki | 100% Ryż basmati |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 5,04 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Melvit S.A. Ulica i numer: Grójecka 194/91 Kod pocztowy i miasto: 02-390 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 168 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 350 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1485 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 8,9 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,8 g |
| Cukry | 0,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 76 g |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: