Opis szczegółowy
Kasza manna gotowaną na mleku jadają zwykle dzieci. Czasami okraszana jest łyżką syropu lub ulubionego dżemu. Jej przygotowanie jest proste. Przede wszystkim nie trzeba kaszy płukać, co zaoszczędza sporo czasu. Kasza manna (zwana też grysikiem) jest drobniutka. Otrzymuje się ją z ziarna pszenicy. Ze wszystkich kasz manna ma chyba najwięcej zastosowań. W kuchni sprawdza się jako samodzielne danie, czyli zupa lub budyń lub zamiennik bułki tartej, wspaniale zagęszczając mięso na kotlety sosy, zupy. Można z niej tez robić ciasta. Spośród innych kasz wyróżnia się dużą zawartością jodu i skrobi
Parametry produktu
| Typ | Manna |
| Rodzaj | Prażona |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | kasza manna |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,01 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Przedsiębiorstwo Zbożowo - Młynarskie "PZZ" w Stoisławiu S. A.
Ulica i numer: Stoisław 11
Kod pocztowy i miasto: 76-031 Mścice PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 96 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Warunki termiczne | Rozmrożone- wcześniej zamrożone |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | Spożyć po ugotowaniu, znakomita jako składnik dań obiadowych jak i deserowych. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Gotować około 7 minut, zachwując proporcje około 0,5l mleka i 7 łyżek kaszy. Dobrze rozporowadzić aby uniknąć powstania grudek. Tak przyrządzone danie można podać polane sokiem malinowym lub dżemem. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 340 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1443 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 8,7 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,3 g |
| Cukry | 0,1 g |
| Zawartość węglowodanów | 72,2 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Cynk (%RWS) | 8,5 %RWS |
| Fosfor | 93 mg/100g |
| Magnez | 18 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 4,8 %RWS |
| Miedź | 0,1 mg/100g |
| Miedź (%RWS) | 10 %RWS |
| Niacyna (witamina B3, PP) | 0,74 mg/100g |
| Niacyna (%RWS) | 4,6 %RWS |
| Potas | 116 mg/100g |
| Potas (%RWS) | 5,8 %RWS |
| Ryboflawina (witamina B2) | 0,028 mg/100g |
| Ryboflawina (%RWS) | 2 %RWS |
| Witamina E (%RWS) | 0,8 %RWS |
| Tiamina (witamina B1) | 0,113 mg/100g |
| Wapń | 17 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 2,1 %RWS |
| Witamina E | 0,1 mg/100g |
| Cynk | 0,85 mg/100g |
| Fosfor (%RWS) | 13,3 %RWS |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0,07 mg/100g |
| Żelazo | 0,9 mg/100g |
| Żelazo (%RWS) | 6,4 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |