Opis szczegółowy
Kasza manna powstaje podczas przemiału pszenicy na mąkę. Występuje w postaci zwykłej kaszy jak i błyskawicznej, która podczas produkcji poddawana jest obróbce termicznej. Kaszę można jadać ugotowaną na mleku z dodatkiem świezych lub suszonych owoców, w formie ciasteczek, placków i klusek. Doskonale sprawdza się także jako zagęstnik do zup i składnik faszerowanych warzyw.
Parametry produktu
| Typ | Manna |
| Rodzaj | Nieporcjowana |
| Zawartość netto | 400 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | 100% kasza manna z pszenicy |
| Waga jednostkowa brutto | 0,4 kg |
| Źródło błonnika pokarmowego | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Cenos Sp. z o.o.
Ulica i numer: ul. Gen. Sikorskiego 22
Kod pocztowy i miasto: 62-300 Września PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 144 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Odmierzyć pół szklanki kaszy manny (około 100 g). Wsypać do wrzącej wody lub mleka i gotować około 3 minuty od czasu do czasu mieszając. Ilość wody do kaszy powinna wynosić 4:1. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 339 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 17 %RWS |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 10 g |
| Zawartość soli | 0,06 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | <0,5 |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1 %RWS |
| Cukry | <0,5 |
| Zawartość węglowodanów | 71 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 17 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 20 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 1 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 3 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 1 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 27 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Magnez | 173 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 46 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Zapach kaszy manny surowej oraz w czasie i po ugotowaniu powinien być swoisty, typowy dla kaszy manny, bez obcych zapachów, niedopuszczalny zapach stęchlizny lub zjełczenia. Smak swoisty, typowy dla kaszy manny, bez obcych posmaków. Postać surowca sypka, ziarna zlepione niedopuszczalne. Barwa surowca biała z odcieniem żółtawym |