Jaja przepiórcze 18 szt
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: Ekowital5906190530066
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Jajka przepiórcze stanowią 1/5 jajka kurzego i ważą średnio około 10 g. Te maleńkie jajka są chętnie spożywane ze względu na wysoki udział żółtka w stosunku do białka. Wysoka wartość odżywcza jaj przepiórczych wynika z dużej zawartości niezbędnych aminokwasów egzogennych oraz żelaza, karotenu, łatwo przyswajalnego fosforu, miedzi i witamin z grupy B. Ilość tłuszczu w jajku przepiórczym jest niższa niż w kurzym, natomiast kompozycja kwasów tłuszczowych jest zbliżona do zawartości w jaju kurzym. Zawartość cholesterolu w żółtku jajek przepiórczych wynosi średnio około 40–50 mg.
SKŁAD: jaja
Warunki przechowywania
Przechowywać w miescu suchym bez obcych zapachów i bez dostępu światła słonecznego.
Składniki
ajka przepiórcze stanowią 1/5 jajka kurzego i ważą średnio około 10 g. Te maleńkie jajka są chętnie spożywane ze względu na wysoki udział żółtka w stosunku do białka. Wysoka wartość odżywcza jaj przepiórczych wynika z dużej zawartości niezbędnych aminokwasów egzogennych oraz żelaza, karotenu, łatwo przyswajalnego fosforu, miedzi i witamin z grupy B. Ilość tłuszczu w jajku przepiórczym jest niższa niż w kurzym, natomiast kompozycja kwasów tłuszczowych jest zbliżona do zawartości w jaju kurzym. Zawartość cholesterolu w żółtku jajek przepiórczych wynosi średnio około 40–50 mg.
SKŁAD: jaja
| Wartość odżywcza | w 100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna | 661/158 kJ/kcal |
| Tłuszcz | 11 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 3.6 g |
| Węglowodany | 0 g |
| Cukry | 0 g |
| Błonnik | 0 g |
| Białko | 13 g |
| Sól | 0.4 g |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: