Opis szczegółowy
BIO - jakość, za którą ręczę - Claus Hipp
bez dodatku cukru
ulepszony skład
Produkt z certyfikatem ekologicznym - zgodnie z prawem UE. Znak HiPP BIO to gwarancja ponad 260 kontroli każdego słoiczka oraz 60 lat doświadczenia w rolnictwie ekologicznym.
- bez dodatku cukru - zawiera występujące cukry
- zgodnie z przepisami prawa z wapniem oraz witaminami: A, D i B1
- zgodnie z przepisami prawa nie zawiera substancji konserwujących ani barwników; bez aromatów i zagęstników - przy rozwarstwieniu wymieszaj
- bez składników modyfikowanych genetycznie*
*zgodnie z rozporządzeniem Rady (WE) nr 834/2007 dotyczącym produkcji ekologicznej
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | Po 4 miesiącu |
| Typ produktu | Manna |
| Smak | Owocowy |
| Składniki | Mieszanka mleczna* (mleko* 40%, woda, olej rzepakowy*), sok jabłkowy* 19% z soku zagęszczonego, brzoskwinie* 12%, kasza manna* 5% (z pszenicy*), jabłka* 2,0%, skrobia ryżowa*, pełnoziarniste płatki* 1,0% (pszenica*, pszenica orkisz*, owies*), węglan wapnia, witamina b1, witamina a, witamina d. *z rolnictwa ekologicznego zawiera gluten |
| Zawiera mleko krowie | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Unia Europejska |
| Zawartość netto | 190 g |
| Waga jednostkowa brutto | 0,3 kg |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: HiPP Polska Sp. z o.o. Ulica i numer: Giełdowa 1 Kod pocztowy i miasto: 01-211 Warszawa PL |
| Produkt | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 324 op. zb. (DU) |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 1944 szt. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Tak |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w temperaturze otoczenia |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Sposób użycia: otwarty słoiczek z całą zawartością lub odpowiednią porcję przełożoną do miseczki podgrzej w kąpieli wodnej lub kuchence mikrofalowej, wymieszaj czystą łyżeczką i sprawdź temperaturę. pozostałą, niepodgrzaną zawartość słoiczka zamknij, wstaw do lodówki i zużyj następnego dnia. nie używaj metalowej łyżeczki, aby nie uszkodzić słoiczka. kontakt ze śliną może spowodować rozrzedzenie produktu. kaszkę można podawać także na zimno. w celu ochrony ząbków przed próchnicą zadbaj o higienę jamy ustnej dziecka, zwłaszcza przed snem. przed użyciem upewnij się, że słoiczek nie został naruszony. nie używaj, jeśli środek wieczka się ugina. bezpieczne zamknięcie próżniowe - klika przy pierwszym otwarciu. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 4 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,1 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 9,5 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 20 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 77 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 146 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 322 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 612 kJ |
| Wielkość porcji | 190 g |
| Zawartość białek | 2,1 g |
| Zawartość soli | 0,05 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 2,8 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 2,1 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 5,3 g |
| Cukry | 5 g |
| Zawartość węglowodanów | 10,5 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Tiamina (witamina B1) | 0,12 mg/100g |
| Wapń | 63 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 16 %RWS |
| Witamina A | 63 μg/100g |
| Witamina D (%RWS) | 11 %RWS |
| Witamina D | 1,1 μg/100g |
| Sód | 0,02 mg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |