Chrzan Wasabi 1kg Kuchnie Świata X10
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 305157_wielopak_10
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Wasabi to roślina rosnąca w Japonii w płytkich i zimnych górskich strumieniach. Bywa nazywana japońskim chrzanem choć nie jest spokrewniona z europejskim chrzanem. Grube pędy Wasabi ściera się delikatnie na tarce otrzymując jasnozieloną pastę o ostrym smaku. Dodaje się ją do większości dań ze świeżych ryb. W sushi rozsmarowuje się niewielką ilość Wasabi między plasterkiem ryby a ryżem. Może być także stosowany jako przyprawa do zimnych dań i przekąsek, doskonały jest zmieszany z majonezem.
Proszek z wodą mieszamy w takiej proporcji aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany - po 10 minutach uzyskuje pełnię smaku i aromatu.
Ponieważ Wasabi jest trudno dostępne i drogie od wielu lat produkuje się doskonały substytut z chrzanu europejskiego, gorczycy, skrobi i barwników. Dlatego produkt nazywamy chrzanem Wasabi (90% produktów sprzedawanych w Polsce to substytuty!!!). Chrzan Wasabi w proszku jest powszechnie stosowany w sushi barach.
Stosowanie:
Zalecamy stosować proporcję: 3 łyżki zimnej wody na 5 łyżek proszku wasabi. Po dokładnym wymieszaniu należy powstałą pastę trzymać w szczelnym pojemniku w lodówce, dla zachowania jej aromatu i ostrości i jak najszybciej zużyć.
Parametry produktu
| Typ | Miesznaka korzenna |
|---|---|
| Przeznaczenie | do spożycia |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Chiny |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Składniki | chrzan, gorczyca, skrobia kukurydziana, wasabi, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, przeciwutleniacz (kwas askorbinowy), barwniki: tartrazyna, błękit brylantowy. |
| Waga jednostkowa brutto | 1,05 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Kuchnie Świata S.A. Ulica i numer: Gdańska 34 Kod pocztowy i miasto: 05-152 Czosnów PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 48 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wielkość porcji | 100 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Tak |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: