Opis szczegółowy
Czy wiesz, że... pojemność żołądka u 6-miesięcznego dziecka jest ponad 11 x mniejsza niż u dorosłego, a u rocznego nadal prawie 8 x mniejsza?
Ponadto układ pokarmowy maluszków ciągle rozwija się i jest bardzo wrażliwy. Dlatego warto podawać im produkty dostosowane do ich potrzeb, z oznaczeniem wieku, które powstały ze szczególną dbałością o jakość i bezpieczeństwo.
Czy wiesz, że... kwas askorbinowy to forma witaminy C występująca również naturalnie w owocach?
BoboVita. Jakość potwierdzona na 100%
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | Po 8 miesiącu |
| Skład podstawowy | Mango, Brzoskwinie, Jabłka |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Unia Europejska |
| Składniki | Brzoskwinie 35%, jabłka 30%, kawałki jabłek 23,8%, zagęszczony pczecier mango 5,7%, mąka ryżowa, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy. |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 730 dni (dzień) |
| Zawartość netto | 190 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 6 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,32 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nutricia ulica i numer: bobrowiecka 8 kod pocztowy i miasto: 00-728 warszawa pl |
| Zawiera naturalnie występujące cukry | 1 |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 360 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Odpowiednią ilość produktu przełóż do miseczki plastikową łyżeczką. przestrzegaj instrukcji właściwego przygotowania. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 57 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 242 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 0,5 g |
| Zawartość błonnika | 2 g |
| Zawartość soli | 0,03 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,1 g |
| Cukry | 8 g |
| Zawartość węglowodanów | 13 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Witamina C | 15 mg/100g |
| Witamina C (%RWS) | 60 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Dodatki zawarte w produkcie (E-symbole) | E300 Kwas askorbinowy, witamina c |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Przeciwutleniacz |