Opis szczegółowy
Żywiec Zdrój® NIEGAZOWANY to krystaliczna, górska woda źródlana, pochodząca z terenów położonych w otulinie troskliwie chronionego Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Zrównoważony, świeży smak woda Żywiec Zdrój zawdzięcza filtracji przez warstwy piaskowca fliszu karpackiego. To żywiecka przyroda nasyciła wodę zrównoważoną optymalną kompozycją składników mineralnych, dzięki czemu jest ona odpowiednia do codziennego picia.
Żywiec Zdrój 5 L to najbardziej rodzinny i przyjazny naturze format butelki, w której dostarczamy krystaliczną, górską wodę źródlaną wprost z otuliny Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Butelka stworzona w 100% z rPET – plastiku pozyskanego z recyklingu innych butelek plastikowych.
Po wypiciu, wrzuć butelkę #dożółtegokosza, aby ta mogła zyskać kolejne życie!
Parametry produktu
| Rodzaj | Niegazowana |
| Pojemność | 5 l (dm³) |
| Typ | Źródlana |
| Skład dodatkowy | Wodorowęglany 121,1 mg/l. fluorki <0,1 mg/l. magnez 5,3 mg/l. wapń 36,3 mg/l. sód 7,8 mg/l. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 5,09 kg |
| Nazwa otworu lub zespołu otworów tworzących ujęcie oraz ich miejsce ze wskazaniem miejsca lub miejscowości | źródło Pilsko, k. Żywca |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Żywiec Zdrój S.A. Ulica i numer: Cięcina, Św. Katarzyny 187 Kod pocztowy i miasto: 34-350 Węgierska Górka PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 144 op. zb. (DU) |
| Sumaryczna zawartośc rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie | 213,4 mg/l |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Spożyć w ciągu 48 godzin od otwarcia. |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, chronić przed światłem |
| Stosowanie - propozycje podania | gotowe do spożycia |
| Sposób obróbki produktu | Gotowy do picia |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wielkość porcji | 250 ml |
Witaminy i składniki mineralne
| Fluor | 0,007 mg/100g |
| Fluor (%RWS) | 0 %RWS |
| Magnez | 0,562 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 0 %RWS |
| Wapń | 4,169 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 0 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |