Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 388140_wielopak_6
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Od nieuchwytnych potworów morskich, po tajemnicze bestie, Destylarnia Ardbeg ma w zwyczaju sięgać do niewytłumaczalnych legend w nazwach swoich whisky. Podobno najnowsza z nich, nieludzko straszna i dymna, wynurzyła się z samych torfowisk wyspy Islay. Ardbeg Wee Beastie opisywany jest jako „potwór w kieliszku”,… który robi monstrualne wrażenie.
Starzony w beczkach po bourbonie oraz sherry Oloroso, Ardbeg Wee Beastie najeża się intensywnymi aromatami tłuczonego pieprzu, świeżej żywicy sosnowej i ostrym dymem. W ustach czeka nas eksplozja smaku – czekolada, dziegieć i smoła. Następnie pojawia się wędzone, pikantne mięso, które ustępuje miejsca długiemu słonemu finiszowi.
“Jestem przekonany, że Ardbeggianie pokochają tę łechcącą podniebienie edycję. Dzięki beczkom (*ex-Bourbon & sherry Oloroso) wybranym do stworzenia tej whisky, można cieszyć się nią zarówno w formie czystej, jak i w potężnym, dymnym koktajlu.”
Dr Bill Lumsden, Ardbeg Director of Whisky Creation
“Nowa edycja, która będzie stałym dodatkiem do flagowego portfolio jest zawsze wielkim wydarzeniem w życiu Destylarni, a Wee Beastie jest szczególnie wyjątkowy. Młody wiek tej whisky, oznacza, że jesteśmy w stanie „zbliżyć” się do alembiku prawie tak blisko jak to możliwe. Można śmiało powiedzieć, że to diabelnie dobry maluch.”
Mickey Heads, Ardbeg Distillery Manager
Parametry produktu
| Typ | Single malt |
|---|---|
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Szkocja |
| Pojemność | 700 ml |
| Zawartość alkoholu | 47,4 % obj. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Szkocja |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,32 kg |
| Aromat | torfowy |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: moet hennessy polska sp. z o.o. ulica i numer: plac trzech krzyży 18 kod pocztowy i miasto: 00-499 warszawa pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 95 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Tak |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Ilość porcji w opakowaniu | 7 szt. |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: