Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 808366
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Skrobia ziemniaczana uzyskiwana jest z bulw ziemniaków. W procesie powstawania mąki następuje oddzielenie skrobi od pozostałych części ziemniaka, potem zostaje poddana procesom: płukania, oczyszczania, suszenia i odsiania. Połączona w wodą tworzy przeźroczystą, kleistą zawiesinę. Mąka ma kolor śnieżnobiały łatwo jest ją zidentyfikować, po ściśnięciu w dłoni charakterystycznie „chrzęści”. Bardzo pozytywnie wpływa na ludzki organizm, łagodzi podrażnienia. Pomaga w leczeniu chorób układu pokarmowego – wykorzystywana jest przy zatruciach. Skrobia ziemniaczana szczególnie ceniona jest przez alergików, którzy traktują ją jak leczniczy puder na podrażnia, doskonale pochłania wilgoć ze skóry. Węglowodany złożone obecne w skrobi przekształcają się w organizmie w glukozę, która jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mąka ziemniaczana dostarcza dużą dawkę energii dzięki czemu przez dłuższy czas organizm nie odczuwa się potrzeby jedzenia. Skrobia ziemniaczana ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Doskonale nadaje się do przygotowania domowego kisielu, budyniu, klusek, ciast jest również świetnym zagęstnikiem do gulaszy i sosów.
Parametry produktu
| Typ | Nie dotyczy |
|---|---|
| Rodzaj | Ziemniaczana |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Składniki | Skrobia ziemnaczana 100% |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska, Niemcy |
| Waga jednostkowa brutto | 1,07 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 84 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Może zawierać |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 338 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1428 kJ |
| Zawartość białek | 0,6 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,1 g |
| Cukry | 0,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 83 g |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: