Opis szczegółowy
Pióra, czyli inaczej rurki. Ten makaron nada się idealnie do dań z gęstymi, śmietanowymi sosami. Jego kształt pozwoli nabierać większe ilości sosu, potęgując doznania smakowe. Sprawdzą się także w formie zapiekanek albo faszerowane ciekawymi nadzieniami.
Parametry produktu
| Typ | Razowy |
| Rodzaj | Penne |
| Zawartość netto | 2,5 kg |
| Składniki | Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum (triticum durum). produkt może zawierać jaja. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Frakcja materiałowa | Plastik |
| Towar jest niebezpieczny / DangerousGoodsRegulationCode | ZNA |
| Kategoria transportowa wg ADR | Nie dotyczy |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 35 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 2,53 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: makarony polskie s.a. ulica i numer: podkarpacka 15a kod pocztowy i miasto: 35-082 rzeszów pl |
| Krótki opis marketingowy | Pióra, czyli inaczej rurki. ten makaron nada się idealnie do dań z gęstymi, śmietanowymi sosami. jego kształt pozwoli nabierać większe ilości sosu, potęgując doznania smakowe. sprawdzą się także w formie zapiekanek albo faszerowane ciekawymi nadzieniami. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 176 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 36 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zagotować wodę z dodatkiem soli w proporcji 1 litr wody na 100 g makaronu. do gotującej wody wrzucać stopniowo makaron, nie przerywając wrzenia. gotować na słabym ogniu, od czasu do czasu mieszając. zalecany czas gotowania: al dente 10 min., miękki 11 min. po ugotowaniu makaron odcedzić, przelać zimną wodą i podawać. dokładny czas gotowania dostosować do indywidualnych preferencji co do twardości ugotowanego makaronu. |
| Sposób obróbki produktu | Do gotowania |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 341 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1443 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 14 g |
| Zawartość błonnika | 9 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,6 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 2,6 g |
| Cukry | 3,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 61 g |
Inne informacje o zawartości
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
Dodatkowe informacje
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Tak |