Opis szczegółowy
Ryż biały długoziarnisty jest najpopularniejszym gatunkiem ryżu na świecie uprawianym w europie, azji, ameryce północnej, południowej i australii. ziarno ryżu posiada dużo wartościowego białka, błonnik, witaminy b i pp oraz składniki mineralne, a wśród nich mangan, żelazo, potas i wapń. Jest produktem bezglutenowym, lekkostrawnym i niskokalorycznym. ryż biały ma szerokie zastosowanie dietetyczne (przy miażdżycy, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, marskości wątroby, nadczynności gruczołu tarczycy, otyłości); stosuje się go w żywieniu dzieci, ludzi starszych, sportowców, alergików. Idealny do sałatek, potraw mięsnych, jarzyn i deserów.
Parametry produktu
| Rodzaj | Porcje w woreczkach |
| Typ | Biały |
| Zawartość netto | 400 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Kambodża |
| Składniki | Ryż Biały Długoziarnisty |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Kambodża |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 15 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,42 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: sawex foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ulica i numer: wiertnicza 70 kod pocztowy i miasto: 02-952 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 160 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Ryż przygotować według instrukcji podanej na opakowaniu |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 8,2 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 1,6 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 74 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 339 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 339 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1441 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 1441 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 8,2 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 1 g |
| Cukry | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów | 74 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
Dodatkowe informacje