Opis szczegółowy
Pasztet wieprzowy pieczony. Produkt stałowagowy , waga opakowania zbiorczego netto 3,96 kg.
Parametry produktu
| Gatunek mięsa | Wieprzowina |
| Typ | Paczkowany |
| Metoda wytwarzania | Pieczone |
| Klasa trwałości produktu | Nietrwały |
| Stopień rozdrobnienia | Drobno rozdrobnione |
| Składniki | 100 g produktu uzyskano ze 103 g surowców wieprzowych, mięso wieprzowe (96%), wątroba wieprzowa (7%), woda, olej rzepakowy, cebula, bułka tarta pszenna, kasza manna (z pszenicy), sól, błonnik pszenny bezglutenowy, cebula smażona (cebula, olej rzepakowy, mąka pszenna, sól), białka roślinne (sojowe, kukurydziane), białko wieprzowe, przyprawy, aromaty, wzmacniacze smaku: glutaminian monosodowy, 5'-rybonukleotydy disodowe; cukier, glukoza, ekstrakty przypraw. produkt może zawierać: zboża zawierające gluten owsiany, mleko, jaja, seler i gorczycę. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 330 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,34 kg |
| Produkt składa się z połączonych kawałków mięsa | Nie |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: jbb bałdyga józef bałdyga ulica i numer: kościelna 25 kod pocztowy i miasto: 07-437 łyse pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 60 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Może zawierać |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 225 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 935 kJ |
| Zawartość białek | 17 g |
| Zawartość soli | 1,6 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 5,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 16 g |
| Cukry | 0,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 2,5 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Tak |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Tak |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Tak |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Dodatki zawarte w produkcie (E-symbole) | E635 5’rybonukleotyd disodowy |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Wzmacniacz smaku |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Pasztet pieczony, otrzymany z surowców wieprzowych, z dodatkiem wątroby wieprzowej. wszystkie składniki drobno rozdrobnione, wymieszane na jednolitą masę i poddane pieczeniu w okrągłej foremce aluminiowej. po upieczeniu wyrób uformuowany w kształt okrągłej foremki o wymiarach: średnica podstawy- 8 cm, średnica góry- 12,5 cm, wysokość- 5 cm. powierzchnia wyrobu lekko wypukła, nieregularna. konsystencja: dość smarowna, lekko krucha. struktura: jednolita, składniki mięsno-tłuszczowe drobno rozdrobnione z widocznymi cząstkami przypraw, wszystkie surowce równomiernie rozmieszczone na przekroju. dopuszcza się nieznaczne wytopienie tłuszczu na powierzchni wyrobu oraz nieliczne otwory powietrzne wielkości do 5 mm. na powierzchni: górnej- brązowa do ciemnobrązowej, bok i spód- jasnobrązowa do brązowej. na przekroju: szara z odcieniem kremowym, przypraw- jasnopomarańczowa oraz ciemnobrązowa. charakterystyczny dla wyrobu z mięsa wieprzowego, z dodatkiem wątroby wieprzowej, pieczonego z wyczuwalnym dodatkiem użytych przypraw. |