Opis szczegółowy
Otręby owsiane wysokobłonnikowe sante zawierają aż 19% błonnika, w tym 6% beta glukanów. Według rozporządzenia ue, dotyczącego oświadczeń zdrowotnych, produkty zawierające 1 g beta glukanów w porcji, mogą być znakowane jako obniżające poziom cholesterolu we krwi, przy czym efekt uzyskuje się przy spożywaniu 3 g dziennie. Otręby owsiane wysokobłonnikowe sante zawierają 3 g beta glukanów w jednej porcji! To oznacza, że już jedna porcja otrąb owsianych sante zaspokaja w 100 procentach dzienne zapotrzebowanie na beta glukany pozwalające obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca.
Parametry produktu
| Zawartość netto | 200 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Otręby owsiane stabilizowane. |
| Waga jednostkowa brutto | 0,2 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: SANTE sp. z o. o. (dawniej SANTE A.Kowalski Sp. J.)
Ulica i numer: Jagiellońska 55A
Kod pocztowy i miasto: 03-301 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 144 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 374 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1570 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 16 g |
| Zawartość soli | 0,01 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 7,3 g |
| Cukry | 1,4 g |
| Zawartość węglowodanów | 52 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Cynk (%RWS) | 47 %RWS |
| Fosfor | 678 mg/100g |
| Magnez | 205 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 55 %RWS |
| Potas | 566 mg/100g |
| Potas (%RWS) | 28 %RWS |
| Tiamina (witamina B1) | 0,75 mg/100g |
| Cynk | 4,7 mg/100g |
| Fosfor (%RWS) | 97 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |