Nasiona Chia - szałwia hiszpańska 250 g SANTE X10
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 565741_wielopak_10
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Chia (szałwia hiszpańska) jest jedną z najstarszych roślin uprawnych. Dawniej ceniona przez Inków i Azteków. Nazwana przez Indian "pokarmem dla biegaczy" lub "cudownym ziarniem.
Nasiona chia są powszechnie cenione za swoje unikalne właściwości:
- niska zawartość cukru;
- nie zawiera soli;
- źródło białka;
- wysoka zawartość błonnika;
- wysoka zawartość: wapnia, potasu, magnezu, żelaza i fosforu;
- wysoka zawartość: kwasów tłuszczowych Omega-3, tłuszczów wielonienasyconych i tłuszczów nienasyconych.
Zawarty w nasionach chia kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.**
Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym. Fosfor przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.**
** Już 15 g nasion chia spożywanych regularnie w ramach zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia pomoże osiągnąć powyższy efekt zdrowotny.
Spożycie nasion szałwii hiszpańskiej powinno wynosić nie więcej niż 15 g (3 łyżeczki) dziennie.
Nasiona chia są podstawą wielu inspiracji kulinarnych i znajdują zastosowanie jako:
- dodatek do wypieków (pieczywa i ciast);
- dodatek do dań (zup, gluaszu, bigosu, potraw na bazie warzyw);
- dodatek do sałatek, płatków śniadaniowych (owsianki, musli);
- dodatek do produktów mlecznych (jogurtu, kefiru);
- dodatek do koktajli owocowych (na bazie mleka lub napojów roślinnych).
Sposób użycia:
Nasiona chia mają szerokie zastosowanie. Można je spożywać bezpośrednio w całości, zmielone na proszek lub w formie puddingu: namaczając w wodzie, mleku, napojach roślinnych w proporcji: łyżka nasion - 4-6 łyżeczek płynu.
Parametry produktu
| Zawartość netto | 250 g |
|---|---|
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Wyselekcjonowane nasiona szałwii hiszpańskiej (salvia hispanica l.) produkt może zawierać gluten oraz śladowe ilości orzeszków arachidowych, mleka oraz soi. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Argentyna |
| Waga jednostkowa brutto | 0,26 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: SANTE sp. z o. o. (dawniej SANTE A.Kowalski Sp. J.) Ulica i numer: Jagiellońska 55A Kod pocztowy i miasto: 03-301 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 168 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 467 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1924 kJ |
| Wielkość porcji | 30 g |
| Zawartość białek | 23 g |
| Zawartość soli | 0,04 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 2,8 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 34 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | <0,5 |
Witaminy i składniki mineralne
| Fosfor | 860 mg/100g |
|---|---|
| Magnez | 335 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 89 %RWS |
| Potas | 407 mg/100g |
| Potas (%RWS) | 20 %RWS |
| Wapń | 624 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 78 %RWS |
| Fosfor (%RWS) | 123 %RWS |
| Żelazo | 9,6 mg/100g |
| Żelazo (%RWS) | 69 %RWS |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: