Musztarda kremska 185g Prymat
Wystaw opinię o produkcie
EAN_5901135025775
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 614989
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Musztarda kremska Prymat swój wysublimowany i delikatny smak zawdzięcza mocno roztartym ziarnom białej gorczycy. Doskonale podkreśla walory dań przyrządzonych zarówno na zimno, jak i na gorąco. Podstawowym elementem musztardy są ziarna gorczycy białej lub czarnej. Musztarda znana była już w czasach starożytnych. Stosowano ją zarówno jako lekarstwo, jak i przyprawę. Receptura nie zaginęła w mrokach średniowiecza, a w XIV wieku upowszechniła się nawet profesja musztardnika. Wszystko to za sprawą papieża Jana XXII, który chcąc znaleźć posadę dla swego bratanka mianował go swoim osobistym specjalistą od musztardy. Od tej pory musztarda pojawiała się w coraz to nowych wariantach smakowych. Wszystko po to, by zaspokoić podniebienia smakoszy.
Musztarda kremska Prymat nadaje wyrazisty smak i aromat sosom do sałatek. Stanowi również apetyczny dodatek do wędlin oraz żółtego sera. Jest niezastąpionym składnikiem potraw grillowych.
Parametry produktu
| Składniki | Składniki: woda, gorczyca biała, ocet spirytusowy, cukier, sól, regulator kwasowości: kwas cytrynowy; przyprawy, ekstrakt z kurkumy. produkt może zawierać: jaja, soję, mleko (łącznie z laktozą), seler i sezam. |
|---|---|
| Rodzaj | Kremska |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 185 g |
| Waga jednostkowa brutto | 0,32 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: PRYMAT SP. Z O.O Ulica i numer: CHLEBOWA 14 Kod pocztowy i miasto: 44-337 JASTRZĘBIE - ZDRÓJ PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 264 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 104 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 436 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 3,4 g |
| Zawartość soli | 1,9 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,8 g |
| Cukry | 9,4 g |
| Zawartość węglowodanów | 13 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: