Opis szczegółowy
WYPASIONE to mleko od krów wypasanych na czystych ekologicznie terenach Podlasia, o najwyższej wartości odżywczej i biologicznej. Unikalna, najnowocześniejsza technologia produkcji zapewnia wyśmienity smak i jednocześnie zachowanie wszystkich wartości mleka. Bogate jest w białko (MLEKOVITA słynie z największej w kraju jego zawartości w skupowanym surowcu), które zawiera wszystkie aminokwasy niezbędne do prawidłowej aktywności mózgu. WYPASIONE jest również doskonałym źródłem cennych witamin A (m.in. korzystnie wpływa na narząd wzroku, dba o stan włosów, skóry i paznokci), D (pomaga w transporcie w wchłanianiu wapnia i fosforu, odgrywając nieocenioną rolę w procesie budowy kości i zębów), E („witamina młodości” – zapobiega starzeniu się skóry, poprawia stan naczyń krwionośnych, uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych krwinek) oraz z grupy B (m.in. wpływają na stan komórek organizmu, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układów nerwowego, pokarmowego i skóry, zmniejszają objawy stresu, regulują pracę gruczołów łojowych) i minerałów: najłatwiej przyswajalnego wapnia, a także fosforu, potasu, magnezu, cynku i chromu niezbędnych do funkcjonowania mózgu, obwodowego układu nerwowego oraz metabolizmu. Posiada właściwości antymiażdżycowe, antynowotworowe i antyoksydacyjne dzięki składnikom obecnym w tłuszczu mlekowym. Co ważne, w mleku nie ma pustych kalorii. Wszystko to sprawia, że mleko WYPASIONE poleca się osobom w każdym wieku, a oferowane porcje 1l i 500 ml optymalnie zaspokoją potrzeby szerokiego grona konsumentów
Parametry produktu
| Rodzaj | Mleko surowe |
| Pojemność | 1 l (dm³) |
| Zawartość tłuszczu | 2 % |
| Typ produktu | UHT |
| Przeznaczenie | DO POSIŁKÓW MLECZNYCH |
| Składniki | Mleko 2% |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,07 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia mleczarska mlekovita ulica i numer: ul.ludowa 122 kod pocztowy i miasto: 18-200 wysokie mazowieckie pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 60 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | po otwarciu w warunkach chłodniczych nie dłużej niż 48 godzin |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
| Stosowanie - propozycje podania | do bezpośredniego spożycia |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 49 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 205 kJ |
| Wielkość porcji | 1000 ml |
| Zawartość białek | 3,2 g |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 2 g |
| Cukry | 4,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 4,7 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Wapń | 105 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 13 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |