Opis szczegółowy
Migdały łuskane uprażone w piecu bez dodatku tłuszczu i soli. Bogate źródło błonnika pokarmowego. Doskonała, zdrowa przekąska.
Parametry produktu
| Rodzaj | Prażone |
| Smak | Orzechowy, Migdałowy |
| Zawartość netto | 150 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Migdały łuskane |
| Frakcja materiałowa | Plastik |
| Produkt podlega poniższej dyrektywie / RegulationTypeCode | FOOD_INFORMATION_REGULATION |
| Towar jest niebezpieczny / DangerousGoodsRegulationCode | ZNA |
| Kategoria transportowa wg ADR | Nie dotyczy |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Australia, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Portugalia |
| Temperatura przechowywania min - max | 4 - 18 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,16 kg |
| Technika utrwalenia | Prażenie |
| Wysoka zawartość błonnika pokarmowego | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: helio s.a. ulica i numer: brochów 119 kod pocztowy i miasto: 05-088 brochów pl |
| Produkt wegański | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 128 op. zb. (DU) |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 1152 szt. |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Bez dodatku sodu/soli | 1 |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 240 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Tak |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Tak |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Może zawierać |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Może zawierać |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Może zawierać |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Może zawierać |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Może zawierać |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Może zawierać |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Może zawierać |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Może zawierać |
| Czy znaki dietetyczne/alergenów znajdują się na opakowaniu? | Tak |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Chronić przed promieniowaniem słonecznym. |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej, przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Do bezpośredniego spożycia, jako dodatek do sałatek, past i wypieków |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Do bezpośredniego spożycia. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 6 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 3,9 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 1,5 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 2,3 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 604 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 181 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 9 %RWS |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 749 kJ |
| Wielkość porcji | 30 g |
| Zawartość białek | 20 g |
| Zawartość błonnika | 13 g |
| Zawartość soli | 0,04 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 4,7 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 52 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1,4 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 16 g |
| Cukry | 4,9 g |
| Zawartość węglowodanów | 7,6 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 9 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 12 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 7 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | <1 |
| Ilość porcji w opakowaniu | 5 szt. |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Dodatkowe informacje na temat produktu | Bogate źródło błonnika pokarmowego. w 100 g produktu jest 13 g błonnika. |
| Zawartość owoców/warzyw/orzechów w produkcie | 100 % |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Nie |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Wygląd charakterystyczny dla migdałów, kolor wewnątrz migdała ciemno kremowy, z zewnątrz jasno brązowymi, chrupkie, smak charakterystyczny dla migdałów, lekko podprażany i słodkawy, zapach lekko palony |
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Tak |