Opis szczegółowy
Mąka razowa pszenna uzyskiwana jest z przemiału pełnego ziarna pszenicy. Jej istotną zaletą jest niska kwasowość, dzięki czemu nie podrażnia błony śluzowej żołądka i jest lżej strawna od mąki z pełnego przemiału. Jest to mąka idealna do pysznych i zdrowych wypieków domowych.
Parametry produktu
| Typ | 1850 |
| Rodzaj | Razowa |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Składniki | 100% mąka pszenna razowa |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,05 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Melvit S.A.
Ulica i numer: Grójecka 194/91
Kod pocztowy i miasto: 02-390 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 80 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | do 24 godzin warunki otoczenia |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Używać jako dodatek do wypieku ciast, chleba, makaronów. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Produkt nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Wymaga obróbki termicznej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 332 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1404 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 11 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 2,3 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 63 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Sam, zapach swoisty, niedopuszczalne stęchły lub inny i nieswoisty. |