Melvit Kasza Gryczana Prażona 900G X10
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 580792_wielopak_10
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Kasza gryczana prażona to poddane obróbce cieplnej (paleniu) ziarna gryki o ciemnobrązowej barwie i wyrazistym smaku. Dawniej kasza nazywana była tatarką, największą popularnością cieszyła się na Lubelszczyźnie. Gryka to doskonałe źródło krzemu, który chroni organizm przed zawałem serca, zmęczeniem, łamliwością włosów i paznokci. Zawarte w kaszy - rutyna i kwercetyna wzmacniają naczynia krwionośne, a tym samym zapobiegają powstawaniu żylaków. Jest bardzo ceniona przez osoby aktywne fizycznie, wegan i wegetarian, ze względu na obecność wysokowartościowego i łatwo przyswajalnego białka. Kasza gryczana jest bogatym źródłem magnezu, dlatego nie powinny o niej zapominać osoby pijące kawę i mające problemy z koncentracją. Niski indeks glikemiczny i obecność błonnika zapewniają uczucie sytości na dłużej. Tatarka jest wykorzystywana w kuchni do przygotowania farszów, sałatek, dań mięsnych, gołąbków, pierogów, pasztetów. Można ją podawać również na słodko z owocami i bakaliami.
Parametry produktu
| Typ | Gryczana |
|---|---|
| Rodzaj | Nieporcjowana |
| Zawartość netto | 900 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Kasza gryczana prażona 100% |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,91 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Melvit S.A. Ulica i numer: Grójecka 194/91 Kod pocztowy i miasto: 02-390 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 84 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 367 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1553 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 13 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,6 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3 g |
| Cukry | 0,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 69 g |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: