Lestello Ryż parboiled długi 4x100 g
Wystaw opinię o produkcie
Ryż parboiled jest ryżem poddanym specjalnemu procesowi termicznemu, w którym pod działaniem ciśnienia i pary wodnej cenne składniki odżywcze zawarte w łusce przenikają do wnętrza ziarna. W ten sposób ryż zachowuje błonnik i witaminy, które straciłby w trakcie obłuskiwania i polerowania. Proces ten powoduje również, że ryż parboiled przybiera piękny złocisty kolor, szybko się gotuje i jego ziarna po ugotowaniu się nie sklejają.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 871065
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Ryż parboiled jest ryżem poddanym specjalnemu procesowi termicznemu, w którym pod działaniem ciśnienia i pary wodnej cenne składniki odżywcze zawarte w łusce przenikają do wnętrza ziarna. W ten sposób ryż zachowuje błonnik i witaminy, które straciłby w trakcie obłuskiwania i polerowania. Proces ten powoduje również, że ryż parboiled przybiera piękny złocisty kolor, szybko się gotuje i jego ziarna po ugotowaniu się nie sklejają.
Parametry produktu
| Rodzaj | Porcje w woreczkach |
|---|---|
| Typ | Parboiled |
| Zawartość netto | 400 g |
| Dla diabetyków | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | 100% ziarno ryżu długoziarnistego parboiled. produkt może zawierać gluten. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Gujana, Kambodża, Grecja, Włochy, Wietnam, Tajlandia, Pakistan, Indie |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 23 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,43 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Lestello Sp. z o.o. Ulica i numer: Cmolas 475 Kod pocztowy i miasto: 36-105 Cmolas PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 56 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym miejscu. |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | Spożyć po obróbce termicznej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Wrzucić torebkę do gotującej się wody. Posolić do smaku. Przykryć i gotować na wolnym ogniu 15-20 min. Wyjąć torebkę, odsączyć, rozciąć i podać ryż. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 7,8 g |
|---|---|
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 77 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 350 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 350 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 18 %RWS |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 1486 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 7,8 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1 %RWS |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,4 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 1 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 77 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 18 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 16 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 0 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 30 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |
| Informacja dotycząca odżywczej wartości odniesienia | *Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) Opakowanie 400 g zawiera 4 porcje produktu. |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: