Lestello Kasza gryczana prażona 500 g
Wystaw opinię o produkcie
Kasza gryczana prażona Lestello jest wyjątkowym produktem, który charakteryzuje się krótkim czasem gotowania (około 8 minut). Efekt ten uzyskano poddając grykę specjalnemu procesowi prażenia na parze pod wysokim ciśnieniem. Proces ten nadaje kaszy piękną brunatno-brązową barwę oraz wyrazisty i niepowtarzalny smak i aromat. Oprócz cennych węglowodanów złożonych zawiera dużo białka o wysokiej wartości odżywczej - bogata w lizynę i tryptofan, których nasz organizm sam nie potrafi wytwarzać. Ponadto kasza gryczana zawiera sporo kwasu foliowego i cynku. Jest również bogata w mangan, potas i fosfor, dzięki którym nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Jest cennym źródłem witaminy P, zwanej rutyną, która wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Kasza ta jest cennym źródłem magnezu, doskonale regeneruje nasz układ nerwowy dlatego zaleca się jej spożywanie dla wszystkich w okresach wzmożonego stresu.
Kasza gryczana prażona Lestello doskonale nadaje się zarówno do zrazów jak i zsiadłego mleka. Można z niej przyrządzać placki, pasztety oraz słone i słodkie zapiekanki.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 340795
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Kasza gryczana prażona Lestello jest wyjątkowym produktem, który charakteryzuje się krótkim czasem gotowania (około 8 minut). Efekt ten uzyskano poddając grykę specjalnemu procesowi prażenia na parze pod wysokim ciśnieniem. Proces ten nadaje kaszy piękną brunatno-brązową barwę oraz wyrazisty i niepowtarzalny smak i aromat. Oprócz cennych węglowodanów złożonych zawiera dużo białka o wysokiej wartości odżywczej - bogata w lizynę i tryptofan, których nasz organizm sam nie potrafi wytwarzać. Ponadto kasza gryczana zawiera sporo kwasu foliowego i cynku. Jest również bogata w mangan, potas i fosfor, dzięki którym nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Jest cennym źródłem witaminy P, zwanej rutyną, która wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Kasza ta jest cennym źródłem magnezu, doskonale regeneruje nasz układ nerwowy dlatego zaleca się jej spożywanie dla wszystkich w okresach wzmożonego stresu.
Kasza gryczana prażona Lestello doskonale nadaje się zarówno do zrazów jak i zsiadłego mleka. Można z niej przyrządzać placki, pasztety oraz słone i słodkie zapiekanki.
Parametry produktu
| Typ | Gryczana |
|---|---|
| Rodzaj | Nieporcjowana, Prażona |
| Zawartość netto | 500 g |
| Dla diabetyków | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | 100% kasza gryczana prażona produkt może zawierać gluten. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Litwa, Estonia, Kazachstan, Ukraina |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 23 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,5 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: lestello sp. z o.o. ulica i numer: cmolas 475 kod pocztowy i miasto: 36-105 cmolas pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 108 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym miejscu. |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | Spożyć po obróbce termicznej |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 14 g |
|---|---|
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 1 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 64 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 355 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 355 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1503 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 1503 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 14 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,7 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,6 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,7 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 3,6 g |
| Cukry | 1 g |
| Zawartość węglowodanów | 64 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 18 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 29 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 4 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 1 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 24 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 5 szt. |
| Informacja dotycząca odżywczej wartości odniesienia | Opakowanie 500 g zawiera 5 porcji produktu. *Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) |
Witaminy i składniki mineralne
| Magnez | 67 mg/100g |
|---|---|
| Magnez (%RWS) | 18 %RWS |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: