Lestello Kasza gryczana biała 4x100g
Wystaw opinię o produkcie
Kasza gryczana biała powstaje z obłuszczonego ziarna gryki, należy więc do produktów niskoprzetworzonych, stąd najbardziej wartościowych. Ponieważ nie została poddana prażeniu cechuje ją kremowa barwa i delikatny smak i aromat. Kasza gryczana biała jest bogatym źródłem błonnika, czyli zbawiennej grupy substancji pochodzenia roślinnego, wspomagających pracę jelit, proces trawienia oraz wydalania. Zawiera również kwas foliowy, pomyślnie wpływający na układ nerwowy, pokarmowy oraz mózg. Zawartość potasu ma równie istotne znaczenie, ponieważ bierze on udział w transporcie składników odżywczych do wnętrza komórek. To także niezbędny element w poprawnej pracy mięśni. Co więcej, kasza biała gryczana jest bogata również w magnez, mangan, fosfor, cynk i miedź. Dzięki tym wartościom zadba o nasz metabolizm, kondycję kości oraz układ odpornościowy.
Kasza gryczana biała Lestello poleca się na obiad, lunch, a nawet deser – w formie ciasta lub babeczki.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 949021
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Kasza gryczana biała powstaje z obłuszczonego ziarna gryki, należy więc do produktów niskoprzetworzonych, stąd najbardziej wartościowych. Ponieważ nie została poddana prażeniu cechuje ją kremowa barwa i delikatny smak i aromat. Kasza gryczana biała jest bogatym źródłem błonnika, czyli zbawiennej grupy substancji pochodzenia roślinnego, wspomagających pracę jelit, proces trawienia oraz wydalania. Zawiera również kwas foliowy, pomyślnie wpływający na układ nerwowy, pokarmowy oraz mózg. Zawartość potasu ma równie istotne znaczenie, ponieważ bierze on udział w transporcie składników odżywczych do wnętrza komórek. To także niezbędny element w poprawnej pracy mięśni. Co więcej, kasza biała gryczana jest bogata również w magnez, mangan, fosfor, cynk i miedź. Dzięki tym wartościom zadba o nasz metabolizm, kondycję kości oraz układ odpornościowy.
Kasza gryczana biała Lestello poleca się na obiad, lunch, a nawet deser – w formie ciasta lub babeczki.
Parametry produktu
| Typ | Gryczana |
|---|---|
| Rodzaj | Porcje w woreczkach |
| Zawartość netto | 400 g |
| Dla diabetyków | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | 100% kasza gryczana biała produkt może zawierać gluten. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska, Litwa, Estonia, Kazachstan, Ukraina |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 23 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,43 kg |
| Źródło błonnika pokarmowego | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: lestello sp. z o.o. ulica i numer: cmolas 475 kod pocztowy i miasto: 36-105 cmolas pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 56 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Spożyć po obróbce termicznej |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 13 g |
|---|---|
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 3,5 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | <0,01 |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 1 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 62 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 345 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 345 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 17 %RWS |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 1457 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 13 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,8 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 5 %RWS |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,8 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 3,2 g |
| Cukry | 1 g |
| Zawartość węglowodanów | 62 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 17 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 27 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 4 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 1 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 24 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |
| Informacja dotycząca odżywczej wartości odniesienia | *Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal) Opakowanie 400 g zawiera 4 porcje produktu. |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: