Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 857548_wielopak_6
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Dziki ryż bywa nazywany też indiańskim ryżem lub kanadyjskim. Pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie rośnie na brzegach rzeki Missisipi w formie nasion trawy wodnej. Ryż ten jest ceniony jako zdrowa żywność. Stanowi źródło przeciwutleniaczy, białka, błonnika i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
Dziki ryż zawiera też wiele witamin z grupy B, żelazo, magnez, cynk, fosfor i kwas foliowy. Ma niższy indeks glikemiczny niż brązowy ryż. Ze względu na swoje długie i ciemne ziarna oraz intensywny orzechowy aromat jest ceniony jako fantazyjny dodatek do potraw. Sprawdza się zarówno w daniach wegetariańskich, jak i mięsnych czy rybnych, a także w sałatkach i zupach. W restauracjach często można go spotkać w połączeniach z dziczyzną i owocami morza. Zachęcamy też do wypróbowania i eksperymentowania z innymi rodzajami ryżu Kupiec.
Parametry produktu
| Rodzaj | Porcje w woreczkach |
|---|---|
| Typ | Dziki |
| Zawartość netto | 200 g |
| Dla diabetyków | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Stany Zjednoczone |
| Składniki | Ryż dziki |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Stany Zjednoczone |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 28 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,23 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Kupiec Sp. z o.o. Ulica i numer: Kupiecka 17 Kod pocztowy i miasto: 62-513 Krzymów PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 192 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|---|
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Jedną torebkę włożyć do 1 litra wrzątku, dodać szczyptę soli, gotować pod przykryciem około 30 minut, wyjąć, odsączyć i rozciąć torebkę |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 4,3 g |
|---|---|
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 3,1 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,01 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0,7 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 37,5 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 360 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 180 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1526 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 763 kJ |
| Wielkość porcji | 50 g |
| Zawartość białek | 8,6 g |
| Zawartość soli | 0,01 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 0,7 g |
| Cukry | 1,3 g |
| Zawartość węglowodanów | 75 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: