Kaszka kukurydziana 450 g Cenos
Wystaw opinię o produkcie
Kaszka kukurydziana powstaje z ziaren kukurydzy. Największą popularnością cieszy się w Ameryce oraz Południowej Europie. Świetnie smakuje z dodatkiem warzyw lub owoców. Doskonale sprawdzi się do przygotowania polenty, panierki do kotletów, bądź warzyw oraz jako zagęstnik do zup i sosów.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 46931
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Kaszka kukurydziana powstaje z ziaren kukurydzy. Największą popularnością cieszy się w Ameryce oraz Południowej Europie. Świetnie smakuje z dodatkiem warzyw lub owoców. Doskonale sprawdzi się do przygotowania polenty, panierki do kotletów, bądź warzyw oraz jako zagęstnik do zup i sosów.
Parametry produktu
| Typ | Kukurydziana |
|---|---|
| Rodzaj | Nieporcjowana |
| Zawartość netto | 450 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | 100% kaszka kukurydziana |
| Waga jednostkowa brutto | 0,45 kg |
| Źródło błonnika pokarmowego | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Cenos Sp. z o.o. Ulica i numer: ul. Gen. Sikorskiego 22 Kod pocztowy i miasto: 62-300 Września PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 128 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
|---|---|
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Szklankę kaszki kukurydzianej zalać 2,5 szklankami zimnej wody, mleka lub bulionu. Gotować pod przykryciem około 5 minut, do momentu wchłonięcia całego płynu. Podczas gotowania cały czas mieszać, aby kaszka się nie przypaliła. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 354 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 18 %RWS |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 7,8 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1 %RWS |
| Cukry | 0,8 g |
| Zawartość węglowodanów | 76 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 18 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 16 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 1 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 1 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 29 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Magnez | 173 mg/100g |
|---|---|
| Magnez (%RWS) | 46 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Zapach kaszki kukurydzianej surowej oraz w czasie i po ugotowaniu powinien być swoisty, typowy dla kaszki kukurydzianej, bez obcych zapachów, niedopuszczalny zapach stęchlizny lub zjełczenia. Smak swoisty, typowy dla kaszki kukurydzianej, bez obcych posmaków. Postać surowca sypka, ziarna zlepione niedopuszczalne. Barwa surowca biało-żółta do żółtej. |
|---|
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: