Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 284826
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Początkujących adeptów sztuki zielarskiej warto uczulić na podobieństwa pewnych roślin. Świeże kłącze kurkumy zdarza się pomylić z imbirem. Suszona i mielona kurkuma przypomina natomiast inną przyprawę – szafran. Mówią nawet na nią „indyjski szafran”, ale ta zwyczajowa nazwa to chyba wszystko, co je łączy.
Za każdym razem, gdy jadłem żółte dania, stała za tym kurkuma, która od stuleci używana jest jako barwnik (nie tylko do potraw).
Czy wiesz, że...klasyczny rosół zyska apetyczny kolor dzięki szczypcie tej egotycznej niegdyś przyprawy.
Parametry produktu
| Typ | Przyprawy jednorodne |
|---|---|
| Rodzaj przyprawy | Kurkuma |
| Przeznaczenie | Do przyprawiania potraw |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 16 g |
| Składniki | Kurkuma |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,02 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: mccormick polska s.a. ulica i numer: ul. malinowa 18/20 kod pocztowy i miasto: 05-552 wólka kosowska pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 440 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 1095 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wielkość porcji | 166 g |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: