Opis szczegółowy
Czarnuszka używana jest w kuchni i lecznictwie od tysięcy lat. Posiada charakterystyczny ziołowo-cebulowy smak. Posiada wiele zastosowań w każdej niemal kuchni. Najczęściej spotkać ją można jako posypkę na pieczywie
Parametry produktu
| Typ | Przyprawy jednorodne |
| Rodzaj przyprawy | Czarnuszka |
| Przeznaczenie | Czarnuszka to doskonały dodatek do wielu rodzajów pieczywa (bułek, chlebów, placków). Sprawdza się jako dodatek do zup. Rewelacyjna do wszelkiego radzaju kapusty. Uprażona stanowi posypkę do sałatek. Często dodawana do past w warzyw: grochu, soczewicy, |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Indie |
| Zawartość netto | 200 g |
| Składniki | 100% Czarnuszka |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,21 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: De Care Group Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.
Ulica i numer: Pieńków 147a
Kod pocztowy i miasto: 05-152 Czosnów PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 75 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 160 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | Posypka do dań mięsnych, na pieczywo |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Bezpośrednio do spożycia |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wielkość porcji | 100 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | smak, zapach, barwa charakterystyczne dla tego typu produktu |