Opis szczegółowy
Tempura – to danie przygotowane z obtoczonych w specjalnej panierce kawałków ryb lub warzyw i smażone tak, aby były chrupiące. Ciasto powinno być cieniutkie jak mgiełka. Produkt idealny dla wielbicieli kuchni azjatyckiej a w szczególności kuchni japońskiej.
Parametry produktu
| Rodzaj | Do kurczaka, Do mięs, Do warzyw, Panko-do kuchni japońskiej |
| Składniki | mąka PSZENNA 71%, skrobia kukurydziana, skrobia modyfkowana, sól, stabilizator: difosforan tetrasodowy, substancja konserwująca: wodorwęglan sodu, przyprawy, glukoza. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Chiny |
| Zawartość netto | 150 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,2 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: De Care Group Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.
Ulica i numer: Pieńków 147a
Kod pocztowy i miasto: 05-152 Czosnów PL |
| Produkt wegański | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 96 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać z dala od promieni słonecznych. |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Spożyć po obróbce termicznej. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Wymieszaj odpowiednią ilość panierki z lodowatą wodą, aby uzyskać lejące się ciasto (może być z grudkami). Wyjątkową chrupkość panierki uzyskasz schładzając przygotowaną masę oraz nagrzewając olej w woku albo głębokiej patelni do temp. 170-180 stopni. Następnie przygotowane mięso, warzywa albo ryby zanuż w panierce, jednocześnie usuwając jej nadmiar, a potem smaż produkt do uzyskania złocistego koloru przez panierkę. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 355 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1484 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 2,5 g |
| Zawartość soli | 1,6 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,7 g |
| Cukry | 1 g |
| Zawartość węglowodanów | 83 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Tak |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Tak |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | smak, zapach, barwa charakterystyczne dla tego typu produktu |