Opis szczegółowy
Zacznij dzień z uśmiechem i energią! Oto pomysł na szybkie śniadanie FIT!
FIT Granola to smakowite połączenie opiekanych płatków zbożowych o ciasteczkowym smaku z orzechami laskowymi, migdałami i kakao. Idealna dla aktywnych kobiet na śniadanie FIT – zawiera pełne ziarno owsa i zero cukru dodanego. Dzięki temu FIT Granola to produkt o niższej kaloryczności niż zwykła granola czy musli, ale tak samo pyszna i niesamowicie odżywcza. Bez zbędnych dodatków, za to pełna składników mineralnych, witamin i błonnika! Z pachnącym cynamonem, który wzbogaca jej smak i aromat. Jednym słowem – pycha!
FIT GRANOLA – czysta etykieta!
bez dodatku cukrów (zawiera występujące cukry)
bez oleju palmowego
bez syropu glukozowo-fruktozowego
bez dodatku pszenicy
FIT Granola – właściwości odżywcze
- pełnoziarniste płatki owsiane (31,6%) i płatki jęczmienne
- źródło składników mineralnych: potasu, fosforu, magnezu, żelaza, miedzi, cynku i manganu
Fosfor przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego*.
- źródło witaminy E i tiaminy (witaminy B1)
- solidna porcja węglowodanów złożonych i tylko 6,8 g cukrów prostych w porcji 50 g
- wysoka zawartość błonnika
Granola – z czym jeść?
z napojami roślinnymi Sante i Sante Organic
z jogurtem, kefirem, maślanką, mlekiem
solo – jako chrupiąca przekąska
idealna jako deser FIT
* Już jedna porcja FIT Granoli spożywana regularnie w ramach prawidłowo zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia pomoże uzyskać ten efekt zdrowotny.
Parametry produktu
| Typ | Smakowe, Śniadaniowe |
| Rodzaj | Granola |
| Rodzaj zbóż | Jęczmienne, Owsiane |
| Dodatki | Orzechy, Rodzynki |
| Smak | Kakaowy, Orzechowy |
| Zawartość netto | 300 g |
| Składniki | Płatki zbożowe 47,8% (pełnoziarniste płatki owsiane 31,6%, płatki jęczmienne), rodzynka (rodzynka, olej bawełniany, lub/i olej słonecznikowy, lub/i olej rzepakowy), substancje słodzące: maltitole; orzechy 8% (orzechy laskowe, migdały), olej słonecznikowy, daktyl suszony, mąka (jęczmienna, kukurydziana), rozpuszczalny błonnik kukurydziany, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 2,5%, sól morska, aromaty, cynamon. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,31 kg |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: SANTE sp. z o. o. (dawniej SANTE A.Kowalski Sp. J.) Ulica i numer: Jagiellońska 55A Kod pocztowy i miasto: 03-301 Warszawa PL |
| Źródło [nazwa witaminy lub składnika mineralnego] | fosforu, magnezu, żelaza, miedzi, cynku i manganu. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 56 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Tak |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 419 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1755 kJ |
| Wielkość porcji | 50 g |
| Zawartość białek | 9,2 g |
| Zawartość soli | 0,41 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,9 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 15 g |
| Cukry | 14 g |
| Zawartość węglowodanów | 58 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 6 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Cynk (%RWS) | 21 %RWS |
| Fosfor | 290 mg/100g |
| Magnez | 100 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 27 %RWS |
| Mangan | 1,2 mg/100g |
| Miedź | 0,37 mg/100g |
| Miedź (%RWS) | 37 %RWS |
| Potas | 482 mg/100g |
| Potas (%RWS) | 24 %RWS |
| Witamina E (%RWS) | 54 %RWS |
| Tiamina (witamina B1) | 0,22 mg/100g |
| Witamina E | 6,5 mg/100g |
| Cynk | 2,1 mg/100g |
| Fosfor (%RWS) | 41 %RWS |
| Żelazo | 4,6 mg/100g |
| Żelazo (%RWS) | 33 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | zawiera substancję słodzącą |