Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 418602_wielopak_10
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Kasza jęczmienna pęczak wytwarzana jest z obłuszczonego jęczmienia. Ziarenka pozbawione są jedynie zewnętrznej łuski. Kasza ta jest znakomitym dodatkiem do zup, zapiekanek czy gulaszy. Doskonale sprawdza się jako składnik grzybowego risotto.
Parametry produktu
| Typ | Jęczmienna pęczak |
|---|---|
| Rodzaj | Nieporcjowana |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | kasza jęczmnienna pęczak |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 1 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Cenos Sp. z o.o. Ulica i numer: Gen. Sikorskiego 22 Kod pocztowy i miasto: 62-300 Września PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 72 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Tak |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
|---|---|
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Kaszę wypłukać w dużej ilości wody. Następnie wsypać ją do wrzącej, osolonej wody i gotować około 15 minut na wolnym ogniu, okresowo mieszając. Gdy kasza będzie miękka odcedzić ją. Proporcja kaszy do wody powinna wynosić 1:4. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 325 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1375 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 11,4 g |
| Zawartość soli | 0,04 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,1 g |
| Cukry | 2,8 g |
| Zawartość węglowodanów | 62,4 g |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Oczyszczone, wysortowane, obłuszczone ziarno jęczmienia. barwa: jasnoszara z odcieniem od zielonkawego do żółtawego. dopuszcza się zawartość ziaren z odcieniem brązowym. smak i zapach kaszy surowej oraz po ugotowaniu: swoisty, charakterystyczny dla kaszy jęczmiennej bez obcych posmaków i zapachów. obecność szkodników i ich pozostałości: niedopuszczalna |
|---|---|
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Nie |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: