Opis szczegółowy
Produkt pasteryzowany
nasza obietnica...
Z owocami i jogurtem BoboVita każda chwila ma pyszny, kremowy smak, którym Twój maluch może się cieszyć w każdejsytuacji w domu, w podróży, na spacerze. Twoje dziecko codziennie uczy się kochać pyszne jedzenie, a Ty możesz sięcieszyć każdym radosnym "Mniam!".
gwarantujemy!!!
Nasze owoce z jogurtem BoboVita to gwarancja jakości i bezpieczeństwa. Owoce w naszych tubkach pochodzą ze staranniewybranych, skontrolowanych pól i sadów, a najwyższej jakości mleko wyłącznie od zaufanych dostawców. Zaś wszystkieprodukty BoboVita spełniają rygorystyczne normy jakościowe żywności dla najmłodszych.
Zadbaliśmy też o to, by w tubkach BoboVita nie znalazły się zbędne substancje:
Bez konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku*
Bez GMO (składników modyfikowanych genetycznie)**
Bez dodatku cukru. Zawiera występujące cukry z owoców, jogurtu i zbóż. Nie wymaga lodówki***
Produkt dla niemowląt i małych dzieci.
* zgodnie z przepisami prawa
** podobnie jak wszystkie inne produkty dla niemowląt i małych dzieci na rynku polskim
***dotyczy produktu zamkniętego fabrycznie
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | Po 6 miesiącu |
| Skład podstawowy | Jabłka, Banany, Jagody, Truskawki |
| Dodatki | Jogurt |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | jabłko 29%, banan 25,5%, jogurt typu greckiego (z mleka) 15%, jagody 9%, jeżyny 7,5%, truskawki 7,5%, czarna marchew 3,5%, mąka ryżowa 2,5%, koncentrat składników mineralnych z mleka, witamina C, zagęszczony sok cytrynowy |
| Zawartość netto | 80 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 6 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,09 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Nutricia Ulica i numer: Bobrowiecka 8 Kod pocztowy i miasto: 00-728 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 392 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przygotowanie i przechowywanie: Nigdy nie podgrzewaj tubki z produktem w kuchence mikrofalowej. Wymieszaj produkt wtubce przed podaniem. Wyciśnij zawartość tubki do miseczki lub bezpośrednio na łyżeczkę. Dziecko powyżej 12. miesiącażycia może jeść produkt bezpośrednio z tubki wyłącznie pod opieką dorosłego. Po otwarciu tubka może być zamknięta iprzechowywana w lodówce przez 24 godziny pod warunkiem, że dziecko nie jadło bezpośrednio z tubki. Należy przestrzegaćinstrukcji właściwego przygotowania. Nie używaj produktu, jeśli zauważysz, że opakowanie jest uszkodzone. Przed otwarciemprzechowuj produkt w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Pamiętaj o higienie ząbków swojego dziecka. |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 70 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 296 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 1,1 g |
| Zawartość soli | 0,02 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,8 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,3 g |
| Cukry | 9,8 g |
| Zawartość węglowodanów | 12,9 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Wapń | 70 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 18 %RWS |
| Witamina C | 20 mg/100g |
| Witamina C (%RWS) | 80 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |