Opis szczegółowy
BoboVita Ciasteczka pszenno-orkiszowe z jabłkiem i brzoskwinią są wypiekane specjalnie z myślą o małych dzieciach po 1. roku życia. Ich rozmiar i kształt zostały dostosowane do umiejętności małych rączek, a odpowiednia twardość ciasteczek może wspierać naukę gryzienia. Zadbaliśmy też, by składniki naszych ciasteczek spełniały wszelkie normy jakości żywności dla małych dzieci. A pyszny smak i bohaterowie bajki Peppa Pig wywołają uśmiech na twarzy malucha.
Parametry produktu
| Smak | Wielozbożowy, Jabłkowy, Brzoskwiniowy |
| Zawartość netto | 150 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Składniki | Mąka pszenna 69%, cukier trzcinowy, olej słonecznikowy, mąka z pszenicy orkisz 5,8%, inulina, proszek jabłkowy 0,5%, proszek brzoskwiniowy 0,5%, aromat brzoskwiniowy, substancje spulchniające (węglany amonu, węglany sodu), aromat jabłkowy, emulgator (lecytyny z soi), aromat waniliowy, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), ekstrakt z oliwek, tiamina. może zawierać: jaja, mleko, orzechy (orzechy laskowe), gorczycę. |
| Temperatura przechowywania min - max | 6 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,16 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nutricia ulica i numer: bobrowiecka 8 kod pocztowy i miasto: 00-728 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 75 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Może zawierać |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej i w zamkniętym opakowaniu. przed użyciem sprawdź, czy opakowanie pozostało nienaruszone. po otwarciu torebki zawartość zużyć w ciągu 3 tygodni. |
| Sposób przechowywania | przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Aby uniknąć zadławienia: nie podawaj ciasteczek dziecku w pozycji leżącej. bądź przy dziecku, kiedy je ciasteczka. komponując jadłospis kieruj się zasadami żywienia i rekomendacją lekarza pediatry. dbaj o różnorodną dietę dziecka. okazjonalnie może znaleźć się w niej również ciasteczko bobovita. liczba ciasteczek w diecie zależy od wieku dziecka. pamiętaj o higienie ząbków swojego dziecka. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 446 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1876 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 8 g |
| Zawartość soli | 0,05 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 14 g |
| Cukry | 16 g |
| Zawartość węglowodanów | 69 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Tiamina (witamina B1) | 0,8 mg/100g |
| Sód | 20 mg/100g |
Inne informacje o zawartości