Benecol roślinny 400 g
Wystaw opinię o produkcie
Benecol zawiera unikatowe stanole roślinne, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu.
Benecol bez laktozy to wariant odpowiedni dla osób unikających laktozy oraz dla wegan.
Świetnie nadaje się zarówno do smarowania pieczywa, jak i pieczenia i gotowania.
Zawiera o 79% mniej tłuszczów nasyconych niż masło.
Dzięki olejom roślinnym jest bogatym w kwasy tłuszczowe OMEGA 3.
Udowodniono, że estry stanoli rośłinnych obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. 30 g to zalecana dzienna porcja produktu zawierająca 2g stanoli roślinnych. Efekt obniżenia poziomu cholesterolu o 7-10 % uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni stosowania, przy spożyciu 1,5-2,4 g stanoli roślinnych dziennie, czyli np. 3-4 kromek pieczywa, posmarowanego produktem Benecol.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 541485
Opis produktu
Opinie o produkcie
Atrybuty produktu
Opis szczegółowy
Benecol zawiera unikatowe stanole roślinne, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu.
Benecol bez laktozy to wariant odpowiedni dla osób unikających laktozy oraz dla wegan.
Świetnie nadaje się zarówno do smarowania pieczywa, jak i pieczenia i gotowania.
Zawiera o 79% mniej tłuszczów nasyconych niż masło.
Dzięki olejom roślinnym jest bogatym w kwasy tłuszczowe OMEGA 3.
Udowodniono, że estry stanoli rośłinnych obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. 30 g to zalecana dzienna porcja produktu zawierająca 2g stanoli roślinnych. Efekt obniżenia poziomu cholesterolu o 7-10 % uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni stosowania, przy spożyciu 1,5-2,4 g stanoli roślinnych dziennie, czyli np. 3-4 kromek pieczywa, posmarowanego produktem Benecol.
Parametry produktu
| Typ produktu | Roślinny |
|---|---|
| Przeznaczenie | do smarowania, gotowania i pieczenia |
| Składniki | Olej rzepakowy 46%, woda, estry stanoli roślinnych (stanole roślinne 6,6 g/100 g), tłuszcz palmowy*, emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, sól (0,5%), aromaty , regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik (karoteny), retinol, witamina d(ergokalcyferol). *posiada certyfikat zrównoważonej produkcji. żaden ze składników nie jest pochodzenia zwierzęcego. |
| Zawartość tłuszczu | 59 % |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Belgia |
| Zawartość netto | 400 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Finlandia |
| Temperatura przechowywania min - max | 4 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,42 kg |
| Źródło kwasów tłuszczowych omega-3 | 1 |
| Produkt bez laktozy | 1 |
| RSPO - Data ważności licencji lub certyfikatu | 2025-12-19 |
| RSPO - Numer licencji lub certyfikatu | 4-0049-09-000-00 |
| RSPO - The Roundtable on Sustainable Palm Oil | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Raisio Sp. z o. o. Ulica i numer: ul. Puławska 303 Kod pocztowy i miasto: 02-785 Warszawa PL |
| Niska zawartość tłuszczów nasyconych | 1 |
| Produkt wegański | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 168 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
| Stosowanie - propozycje podania | do smarowania, pieczenia i gotowania |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 0 g |
|---|---|
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,05 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe wielonienasycone) | 1,5 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (alkohole wielowodorotlenowe - poliole) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (skrobia) | 0 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 531 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 53 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2184 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 218 kJ |
| Wielkość porcji | 10 g |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0,5 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 11 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 59 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe jednonienasycone) | 3,4 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1,1 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 5,9 g |
| Alkohole wielowodorotlenowe - poliole | 0 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
| Skrobia | 0 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 40 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Witamina E (%RWS) | 69 %RWS |
|---|---|
| Witamina A | 900 μg/100g |
| Witamina D (%RWS) | 150 %RWS |
| Witamina E | 8,3 mg/100g |
| Witamina D | 7,5 μg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Tak |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawartość | 6,6 g/100g |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Barwnik, Emulgator, Regulator kwasowości |
| Zawiera olej palmowy | Tak |
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Tak |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | smak |
|---|---|
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Tak |
Blokada opcji dostawy
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: