Opis szczegółowy
Optima Cardio Potas + 400g. Tłuszcz roślinny do smarowania 45% z dodatkiem steroli roślinnych i potasu o niskiej zawartości sodu. Produkt solony solą potasową.
Parametry produktu
| Przeznaczenie | Do smarowania pieczywa i innych celów kulinarnych |
| Składniki | Woda, oleje i tłuszcze roślinne (rzepakowy, palmowy, kokosowy), roślinne estry sterolu (sterole roślinne 5,4%), chlorek potasu, emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych), przeciwutleniacz (mieszanina tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu askorbinowego), aromat, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (a,d), barwnik (karoteny). nie zawiera konserwantów. |
| Zawartość tłuszczu | 45 g/100g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 400 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 4 - 10 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,42 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Bunge Polska Sp. z o.o. Ulica i numer: Niepodległości 42 Kod pocztowy i miasto: 88-150 Kruszwica PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 128 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 405 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1665 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 13 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 45 g |
| Alkohole wielowodorotlenowe - poliole | 0 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
| Skrobia | 0 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Potas | 300 mg/100g |
| Potas (%RWS) | 15 %RWS |
| Witamina A | 900 μg/100g |
| Witamina D (%RWS) | 140 %RWS |
| Witamina D | 7,0 μg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Tak |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Zawartość | 5,4 g/100g |