Opis szczegółowy
Oliwa z oliwek extra vergine classico jest od lat najlepiej sprzedającą się oliwą we Włoszech. Dzięki osobistemu zaangażowaniu właściciela Zefferino Monini udało się stworzyć produkt wysokiej jakości, o smaku na tyle zrównoważonym, aby zadowolić wymagające podniebienia zarówno mieszkańców północnych włoch, gdzie oliwa jest łagodniejsza w smaku jak i na południu kraju, znanym z produkcji oliwy pikantnej i aromatycznej. Mimo bardzo szerokiej grupy konsumentów classico jest czymś więcej niż tylko szeroko dostępną, popularną włoską oliwą. Ma przyjemny aromat z delikatną nutą owoców i trawy, typową dla świeżych oliw oraz lekko pikantny smak.
dzięki idealnemu balansowi smaku, zapachu i konsystencji classico można wykorzystać w kuchni do wszystkiego, zarówno jako przyprawę – czyli do przyrządzania dressingów, marynat czy bruschetty, jak i podstawowy składnik potraw (sosów do makaronów, pieczeni itp.), A także do każdego przepisu, który przewiduje użycie oleju.
classico ma wszystko to czego spodziewamy się po klasycznej oliwie z oliwek extra vergine.
Parametry produktu
| Rodzaj produktu | Oliwa extra vergine (extra virgin olive oil) |
| Metoda tłoczenia | Na zimno |
| Pojemność | 3 l (dm³) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Zastosowanie | Do pieczenia, Do sałatek, Do smażenia |
| Składniki | oliwa z oliwek Extra Vergine |
| Zawartość netto | 3 kg |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Unia Europejska |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 3,03 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Monini Polska Sp. z o.o.
Ulica i numer: Marcelińska 90
Kod pocztowy i miasto: 60-324 Poznań PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 80 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | do smażenia, grillowania, pieczenia, do stosowania na zimno |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 828 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3404 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 14 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 92 g |
| Alkohole wielowodorotlenowe - poliole | 0 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
| Skrobia | 0 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Witamina E (%RWS) | 0 %RWS |
| Witamina E | 17 mg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |