Mlekovita Ser Favita bez laktozy 270g X6
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 562832-N_wielopak_6
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Favita to znany i lubiany, wyśmienity ser sałatkowo-kanapkowy o charakterystycznym lekko słonym smaku. Koncentruje w sobie wszystkie składniki mleka (jedna kostka zawiera około 1 litra mleka) oraz liczne składniki odżywcze: to przede wszystkim źródło pełnowartościowego białka i wapnia, niezbędnych dla mocnych kości i zdrowych zębów. Favita, także w wariancie bez laktozy, przeznaczona jest głównie do sałatek, idealnie komponując się ze świeżymi warzywami i owocami. Znakomita również do kanapek, farszy do mięs, pizzy i sosów oraz innych dań, którym nadaje niebanalne walory smakowe.
Ser Favita jest najlepiej rozpoznawaną wśród konsumentów marką w kategorii serów sałatkowo-kanapkowych. Ma miękką i elastyczną konsystencję, idealnie białą barwę i charakterystyczny smak. Wiele osób cierpi na nietolerancję laktozy - dwucukru występującego w mleku. Zazwyczaj rezygnują one ze spożywania produktów mlecznych, pozbawiając się wielu zawartych w nich cennych składników odżywczych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przyczyną jest brak lub niedobór laktazy - enzymu trawiennego, niezbędnego do rozkładu laktozy na ulegające wchłanianiu cukry proste, czyli glukozę i galaktozę. MLEKOVITA, wychodząc naprzeciw potrzebom żywieniowym takich konsumentów, przygotowała linię produktów bez laktozy - wśród nich znalazła się popularna Favita.
Parametry produktu
| Rodzaj mleka | Krowie |
|---|---|
| Gatunek sera | |
| Smak | Klasyczny (classic) |
| Składniki | mleko pasteryzowane, sól, regulator kwasowości E 575 |
| Zawartość tłuszczu | Inny |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 270 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 10 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,28 kg |
| Źródło białka | 1 |
| Produkt bez laktozy | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia mleczarska mlekovita ulica i numer: ul.ludowa 122 kod pocztowy i miasto: 18-200 wysokie mazowieckie pl |
| Źródło [nazwa witaminy lub składnika mineralnego] | Wapnia |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 320 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 180 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
|---|---|
| Stosowanie - propozycje podania | Do bezpośredniego spożycia, do sałatek, na kanapki, dodatek do dań. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 226 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 938 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 10 g |
| Zawartość soli | 3 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 12 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 18 g |
| Cukry | 3,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 6 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 2,7 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Wapń | 280 mg/100g |
|---|---|
| Wapń (%RWS) | 35 %RWS |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: