Opis szczegółowy
Mieszanka prażonych orzechów laskowych, orzechów nerkowca i migdałów blanszowanych Helio to wyjątkowa przekąska pełna aromatu i wartości odżywczych. Zawiera dużo błonnika pokarmowego i magnezu. Mieszanka prażonych orzechów lnie zawierają konserwantów, dodatku tłuszczu i soli jak większość przekąsek. Stanowią doskonały dodatek do wypieków, słodkich kremów do smarowania pieczywa, ale świetnie sprawdzą się także jako przekąska.
Parametry produktu
| Typ | Całe orzechy |
| Rodzaj | Orzechy laskowe, Nerkowce, Migdały |
| Zawartość netto | 100 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Orzechy laskowe łuskane, prażone 40 %, orzechy nerkowca łuskane, prażona 30 %, migdały łuskane, blanszowano, prażona 30 %. |
| Frakcja materiałowa | Papier |
| Kategoria transportowa wg ADR | Nie dotyczy |
| Produkt podlega poniższej dyrektywie / RegulationTypeCode | FOOD_INFORMATION_REGULATION |
| Towar jest niebezpieczny / DangerousGoodsRegulationCode | ZNA |
| Bez dodatku sodu/soli | 1 |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Unia Europejska, Spoza Unii Europejskiej |
| Temperatura przechowywania min - max | 4 - 18 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,16 kg |
| Źródło błonnika pokarmowego | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: helio s.a. ulica i numer: brochów 119 kod pocztowy i miasto: 05-088 brochów pl |
| Produkt wegański | 1 |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 128 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 240 dni (dzień) |
| Sposób pakowania produktu | Worek |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 1152 szt. |
| Czy jednostka handlowa jest przeznaczona do fakturowania? / isTradeItemAnInvoiceUnit | Tak |
Alergeny
| Orzechy | Tak |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Tak |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Może zawierać |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Tak |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Tak |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Może zawierać |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Może zawierać |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Może zawierać |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Może zawierać |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Może zawierać |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Chronić przed promieniowaniem słonecznym |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Do bezpośredniego spożycia, do dekoracji ciast i deserów |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Do bezpośredniego spożycia. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 656 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2714 kJ |
| Zawartość białek | 20 g |
| Zawartość błonnika | 7,9 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 6,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 58 g |
| Cukry | 4,4 g |
| Zawartość węglowodanów | 11 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Magnez | 143 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 38 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Dodatkowe informacje na temat produktu | Udział procentowy składników może nieznacznie odbiegać od deklarowanego. |
| Zawartość owoców/warzyw/orzechów w produkcie | 100 % |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Nie |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Mieszanka prażonych orzechów laskowych (częściowo pozbawione brązowej skórki), orzechów nerkowca i migdałów blanszowanych lekko słodka, orzechowa, podprażona. |
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Tak |