Opis szczegółowy
Napój gazowany, który od lat cieszy się popularnością wśród konsumentów. Charakterystyczny słodkawy smak i ciemną barwę zyskuje dzięki unikalnej recepturze z dodatkiem słodu jęczmiennego. Nie zawiera alkoholu.
Doskonale gasi pragnienie. Najlepiej smakuje po schłodzeniu.
Parametry produktu
| Rodzaj | Gazowany |
| Pojemność | 1 l (dm³) |
| Działanie | Chłodzące |
| Oznaczenie rodzaju opakowania kaucyjnego | Butelka z tworzywa sztucznego do 3 l |
| Składniki | Woda, cukier, dwutlenek węgla, wywar z buraka cukrowego, jęczmienia, prażonej cykorii i chmielu, ekstrakt słodu jęczmiennego (0,15%), regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, difosforany, aromaty, substancje konserwujące: sorbinian potasu, benzoesan sodu, substancja słodząca: suklaroza. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 1 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,1 kg |
| Produkt posiada opakowanie kaucyjne zgodnie z ustawowym systemem kaucyjnym | Tak |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: zakład produkcji spożywczej "betex" jan kakareko ulica i numer: szkolna 37 kod pocztowy i miasto: 19-120 knyszyn pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 105 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 210 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Tak |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Do posiłków, drików, napój orzeźwiający |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Bezpośrednio do picia |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe wielonienasycone) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (alkohole wielowodorotlenowe - poliole) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 12,3 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 12,3 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (skrobia) | 0 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 20 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 50 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 84 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 210 kJ |
| Wielkość porcji | 250 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość błonnika | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe jednonienasycone) | 0 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 4,9 g |
| Zawartość węglowodanów | 4,9 g |
| Skrobia | 0 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 3 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość błonnika (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe jednonienasycone) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe wielonienasycone) | 0 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (alkohole wielowodorotlenowe - poliole) | 0 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 14 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 5 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (skrobia) | 0 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Cynk (%RWS) | 0 %RWS |
| Fluor | 0 mg/100g |
| Fluor (%RWS) | 0 %RWS |
| Fosfor | 0 mg/100g |
| Kwas pantotenowy (%RWS) | 0 %RWS |
| Magnez | 0 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 0 %RWS |
| Mangan | 0 mg/100g |
| Miedź | 0 mg/100g |
| Molibden | 0 μg/100g |
| Niacyna (witamina B3, PP) | 0 mg/100g |
| Niacyna (%RWS) | 0 %RWS |
| Potas | 0 mg/100g |
| Potas (%RWS) | 0 %RWS |
| Ryboflawina (witamina B2) | 0 mg/100g |
| Selen | 0 μg/100g |
| Witamina E (%RWS) | 0 %RWS |
| Tiamina (witamina B1) | 0 mg/100g |
| Tiamina (%RWS) | 0 %RWS |
| Wapń | 0 mg/100g |
| Witamina A | 0 μg/100g |
| Witamina B12 | 0 μg/100g |
| Witamina D (%RWS) | 0 %RWS |
| Witamina E | 0 mg/100g |
| Biotyna (witamina B7) | 0 μg/100g |
| Biotyna (%RWS) | 0 %RWS |
| Chlor | 0 mg/100g |
| Chlor (%RWS) | 0 %RWS |
| Chrom | 0 μg/100g |
| Cynk | 0 mg/100g |
| Fosfor (%RWS) | 0 %RWS |
| Jod | 0 μg/100g |
| Jod (%RWS) | 0 %RWS |
| Kwas foliowy (witamina B9) | 0 μg/100g |
| Kwas foliowy (%RWS) | 0 %RWS |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0 mg/100g |
| Witamina B6 (%RWS) | 0 %RWS |
| Witamina C | 0 mg/100g |
| Witamina C (%RWS) | 0 %RWS |
| Witamina D | 0 μg/100g |
| Witamina K (%RWS) | 0 %RWS |
| Żelazo | 0 mg/100g |
| Żelazo (%RWS) | 0 %RWS |
| Witamina K | 0 μg/100g |
| Sód | 0 mg/100g |
| Sód (%RWS) | 0 %RWS |
| Wodorowęglany (HCO3-) | 0 mg/100g |
| Wodorowęglany (%RWS) | 0 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Tak |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |