Kapers Gladiolus - Mieczyk Prince of Orange 12/14 5 Szt.
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 635267
Opis produktu
Opinie o produkcie
Opis szczegółowy
Stanowisko: Mieczyki wymagają stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatru.
Gleba: Preferują glebę żyzną, próchniczną, zasobną w składniki odżywcze (kompost, obornik, nawozy mineralne), o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Sadzenie: Mieczyki sadzimy na przełomie kwietnia i maja w rozstawie ok. 8-10 cm na głębokość 8-10 cm ,na glebach ciężkich sadzimy je nieco głębiej. Mieczyki posadzone zbyt płytko mogą być narażone na niedostatek wody, jak również łatwiej ulegają wyłamaniu w czasie wietrznej pogody. Pielęgnacja: W okresach suszy mieczyki wymagają podlewania. Bulwy mieczyków nie są mrozoodporne, dlatego przed pierwszymi przymrozkami wymagają wykopania. Na glebach uboższych co 2-3 tygodnie zasilamy je nawozami wieloskładnikowymi, ostatni raz w momencie rozpoczęcia kwitnienia. Bujnie rosnące kwiatostany wymagają podparcia. Przechowywanie: Bulwy wykopujemy w drugiej połowie września i w październiku. Po wykopaniu obcinamy pędy i suszymy je przez kilka dni w przewiewnym pomieszczeniu lub na słońcu. Po wysuszeniu bulwy należy ją oczyścić. Przez zimę przechowujemy w chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu w temperaturze około 5 stopni Celsjusza.
Parametry produktu
| Rodzaj produktu | Cebule |
|---|---|
| Oświadczenie o wprowadzeniu ostrzeżeń | Produkt nie wymaga wskazanych ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa |
| Wysokość sadzonki | 2,5 cm |
| Wysokość dorosłej rośliny | 1,3 m |
| Waga jednostkowa brutto | 0,4 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: lider sp . z o.o ulica i numer: gdańska 84 kod pocztowy i miasto: 83-031 różyny pl |
| Liczba cebul | 5 szt. |
| Nazwa łacińska | Gladiolus |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Kolor kwiatów | pomarańczowy |
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego Polski Koszyk: