Opis szczegółowy
Czy wiesz, że... Pojemność żołądka u 6-miesięcznego dziecka jest ponad 11 x mniejsza niż u dorosłego, au rocznego nadal prawie 8x mniejsza?
Ponadto układ pokarmowy maluszków ciągle rozwija się i jest bardzo wrażliwy. Dlatego warto podawać im produkty dostosowane do ich potrzeb, z oznaczeniem wieku, które powstały ze szczególną dbałością o jakość i bezpieczeństwo.
- 100 % mięsa bez pozostałości antybiotyków
- 100 % warzyw z kontrolowanych upraw
- zgodnie z przepisami prawa żywność dla niemowląt i małych dzieci nie zawiera konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku
- nie zawiera mleka
- kwas ALA (z grupy Omega 3) niezbędny dla prawidłowego rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (korzystne działanie uzyskuje się już przy spożyciu 80 g produktu)
Dla zdrowia dziecka ważna jest urozmaicona i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.
BoboVita. Jakość potwierdzona na 100 %
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | po 8 miesiącu |
| Skład podstawowy | marchew, pietruszka, Bataty, Makaron |
| Dodatki | Mięso, Olej |
| Zawartość netto | 190 g |
| Składniki | Warzywa 50 % (marchewka 27 %, pietruszka 18 %, bataty 5 %), woda użyta do przygotowania, mięso cielęce 8 %, gotowany makaron 5 % (mąka z pszenicy durum, białko jaja w proszku), skrobia kukurydziana, olej rzepakowy, produkt może zawierać gorczycę i soję. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 730 dni (dzień) |
| Temperatura przechowywania min - max | 6 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,32 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nutricia ulica i numer: bobrowiecka 8 kod pocztowy i miasto: 00-728 warszawa pl |
| Technika utrwalenia | sterylizacja |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 360 op. zb. (DU) |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 2160 szt. |
| Bez dodatku sodu/soli | 1 |
| Frakcja materiałowa | Szkło |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | Chronić przed światłem, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Odpowiednią ilość produktu przełóż do miseczki plastikową łyżeczką. podgrzej w „kąpieli wodnej", delikatnie wymieszaj. sprawdź temperaturę produktu. przestrzegaj instrukcji właściwego przygotowania. nie podawaj resztek produktu, który jadło dziecko. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 54 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 228 kJ |
| Zawartość białek | 2,3 g |
| Zawartość błonnika | 1,8 g |
| Zawartość soli | 0,08 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,5 g |
| Cukry | 2,3 g |
| Zawartość węglowodanów | 7 g |
Witaminy i składniki mineralne
| ALA (kwas linolenowy) | 0,08 g/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |