Dostarczamy za granicę
Kukurydza
{{ message.message }}
Wróć do listy produktów
Bonduelle Kukurydza Złocista 170g

Oznaczenia produktu:

  • Produkt w 100% naturalny. Czysta etykieta

    Nie zawiera ulepszaczy, wzmacniaczy smaku, stablizatorów, konserwantów i innych składników chemicznych. Producent dostarcza pełną i rzetelną informację o składzie produktu

3,27 zł

Bonduelle Kukurydza Złocista 170g

Kukurydza Złocista Bonduelle to naturalnie słodka (bez dodatku cukru) kukurydza o chrupiących, soczystych ziarnach w intensywnym żółtym kolorze. Kukurydza Bonduelle to idealny dodatek do zielonej sałaty, faszerowanej papryki, kuchni meksykańskiej czy zup, ale świetnie smakuje też sama, najlepiej z masłem i solą na ciepło.

Kukurydza to obok pszenicy i ryżu najpopularniejsza roślina uprawna świata. Jeden jej “kłos” może ważyć 40 dag. Kukurydza była podstawowym pożywieniem Inków, Azteków i Majów. Dziś jada się ją głównie w postaci płatków, kasz i mąki kukurydzianej. Wszyscy znają popcorn, a popularnością zaczyna cieszyć się też olej kukurydziany.

Najbardziej rozpowszechniona jest biała i żółta, pozostałe odmiany spotyka się głównie w Afryce. Od 2600 lat p.n.e. kukurydzę uprawia się w Peru. Indianie znali wszystkie cztery jej odmiany: białą, żółtą, czerwoną i niebieską. Do Europy kukurydzę przywiózł Krzysztof Kolumb. Mimo że jest rośliną podzwrotnikową, dobrze się adaptuje, daje też obfite zbiory w klimacie umiarkowanym. Uprawia się odmiany przeznaczone na paszę, zbożowe (na mąkę i kasze) oraz kukurydzę cukrową jako warzywo. Zbiór kukurydzy cukrowej rozpoczyna się w połowie sierpnia i trwa do na sierpień, wrzesień i październik. Kolby ścina się stopniowo w miarę dojrzewania. Ziarna powinny być soczyste i miękkie, jasnożółte (odmiana żółta) albo perłowe (odmiana biała), po naciśnięciu wydzielać mleczny sok. Wtedy najwięcej jest w nich cukru.

Kukurydza złocista w ziarnach może być spożywana na ciepło lub zimno. We Francji, Włoszech i Hiszpanii kukurydza jest spożywana głównie w sałatkach. W Stanach Zjednoczonych popularne jest jedzenie całej kolby kukurydzy z grilla lub prosto z puszki jako dodatek do dania, a także jako dodatek do dań kuchni meksykańskiej. W Wielkiej Brytanii kukurydza jest także dodatkiem na pizzy.

Kukurydzę możesz dorzucić do sałatki, aby dodać jej chrupkości i naturalnej słodkości. Możns użyć jej także do przygotowania zupy lub meksykańskiego dania. Pysznie smakuje w wersji na ciepło z samym masłem i solą. Kukurydza Złocista świetnie sprawdzi się również w plackach i omletach śniadaniowych.

Bonduelle
Marka:

Bonduelle


Producent: Bonduelle

Składniki

kukurydza, woda, sól

Przechowywanie

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Przechowywać w temperaturze otoczenia

Wartości odżywcze

składnik wartość odżywcza na 100g % wskazanego dziennego spożycia
dla kobiet dla mężczyzn
ilość kalorii 80 kcal 4 3.2
wartość energet. 334 KJ - -
tłuszcz 1,9 g 1.4 1.3
tł. nasyc. 0,5 g 0 0
węglowodany 10,8 g 3.7 2.9
cukier 5,2 g 5.6 4.5
błonnik 3,8 g 12 12
białko 2,9 g 4 3.3
sól 0,4 g 0 0

Adres producenta

Bonduelle Polska S.A.

ul. Puławska 303
02-785 Warszawa

tel. 022/549 41 00
fax: 022/549 41 02

infolinia: 0 801 372 032

Inne produkty z tej kategorii wszystkie ()

Pozostałe produkty tej samej marki Bonduelle (37)